• Motto:

  • Nauka to dar

  • Doceń to

  • Pomyśl o przyszłości

  • już dziś

unitedcasino

     W dniach 9.05-10.05.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne. Uczniowie klas VI, VII oraz II i III oddziałów gimnazjalnych mogli dowiedzieć się więcej na temat cyberprzemocy, agresji, Internetu, ale przede wszystkim mogli odpowiedzieć sobie na pytanie: jak być dobrym człowiekiem? Podczas 90-cio minutowych warsztatów uczniowie mieli do wykonania szereg zadań, brali udział w różnych zabawach, a także w eksperymencie zaproponowanym przez prowadzącą.

Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej szkole i do zobaczenia już w czerwcu, tym razem w trochę innej odsłonie! 

 

 WP2WPWP1

Kochasz swoją małą ojczyznę Wielkopolskę? Weź udział w konkursie gwarowym, który odbędzie się 28.05.2018r. (poniedziałek), na 3 godzinie lekcyjnej.

CELE KONKURSU:

  • przybliżenie młodzieży gwary wielkopolskiej, jej cech,
  • zachęcenie do większego angażowania się w życie „małej społeczności”, poszerzenie wiadomości o historii regionu, zachowanie tradycji,
  • nauka patriotyzmu lokalnego,
  • nauka tolerancji i zacieranie różnic międzypokoleniowych.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 2 i 3 gimnazjum oraz klas VI szkoły podstawowej.

Będzie miał formę testu. Uczestników, którzy zdobędą równą liczbę punktów, czeka dogrywka.

Zgłoszenia do 25.05.2018r. przyjmuje p. Justyna Dykaw

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubaszu

zaprasza na

"Spacer po zdrowie" 

26.05.2018r.(sobota)

g.11:00 (amfiteatr)

trasa 5 km wokół Jeziora Dużego w Lubaszu

         000

Program:

- instruktaż prawidłowej techniki nordic walking

- wspólna rozgrzewka

- marsz ok. 5 km

- posiłek regeneracyjny

- mini nordic walking dla dzieci (do 9 lat)

- losowanie nagród wśród wszystkich uczestników rajdu

 

Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 790 697 113 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy do 21-05-2018r.

Limit osób:100

Impreza o charakterze rekreacyjnym bez pomiaru czasu. Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas. Prosimy, aby wszyscy uczestnicy pojawili się w biurze rajdu do godz.10.40. Informujemy również, że w dniu rajdu nie będzie możliwości dopisania się do listy startowej.

 

     W konkursie wzięło udział 5 uczennic, które napisały pracę na jeden z czterech podanych tematów. Oto rozstrzygnięcie:

I miejsce zajęły ex aequo Aleksandra Helwich i Agata Jessa, II - Weronika Szmyt, III - Aleksandra Dzikowska. Wyróżnienie otrzymała: Natalia Zjawińska

Gratulujemy!

Komisja konkursowa:

Justyna Dykaw, Magdalena Janc-Węglewska

     Dnia 30 kwietnia klasy trzecie oddziałów gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu wraz z wychowawcami wybrały się na zwiedzanie jednej z placówek Steico - firmy zajmującej się produkcją materiałów budowlanych przyjaznych środowisku. Zakład jest uważany za lidera w tworzeniu materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego. Jest odpowiedzialny m. in. za wyrób lekkich belek dwuteowych na konstrukcję dachów, stropów czy też ścian. Firma postanowiła pomóc nam przy podjęciu ważnej decyzji – wyborze szkoły.

W dniach od 22 do 27 kwietnia 2018r. już po raz piętnasty uczestniczyliśmy w wymianie szkolnej z zaprzyjaźnioną szkołą Oberschule – Schule an der Wieste z Sottrum. W tym roku dwudziestoosobowa grupa uczniów z klas siódmych, drugich i trzecich (oddziałów gimnazjalnych) Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Reszkowską, panią Agnieszką Wieczorek oraz panem Jackiem Michalakiem wybrała się w długą podróż do naszych zachodnich sąsiadów. Głównym celem tegorocznego programu było kontynuowanie znajomości, nawiązywanie nowych kontaktów między polską i niemiecką młodzieżą, rozwijanie kompetencji językowych młodzieży, a także rozbudzanie ciekawości i otwartości wobec innych kultur oraz pokazanie, że świat jest kolorowy.

Oto punktacja za wystrój klas.

KWIECIEŃ 2017/2018

     W piątek 27 kwietnia 2018r. na obiektach sportowych przy SP nr 1 w Czarnkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawody rozgrywane były w ramach XIX Igrzysk Dzieci i Młodzieży organizowanych przez SZS Wielkopolska. W zawodach prawo startu mieli uczniowie z rocznika 2005 i młodsi. Reprezentacja każdej szkoły składała się z 6 dziewcząt i 6 chłopców. W skład czwórboju wchodziły następujące konkurencje: bieg 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg 600/1000 m.

Resized 20180427 124948 9494Resized 20180427 124859 6118 2Resized 20180427 124745 8805

 

Dnia 25 kwietnia 2018r. nad Jeziorem Dużym w Lubaszu odbyły się, jak corocznie Wiosenne Gminne Biegi Przełajowe zorganizowane przez zespół nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu. Zawodników i gości powitała dyrektor szkoły Wioleta Zarzeczna. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda, dyrektor GOK w Lubaszu Szymon Szwed, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Dudek oraz przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Spraw Socjalnych Gminy Lubasz pani Magdalena Janc-Węglewska.

Sponsorem medali i dyplomów była Rada Rodziców przy PSP w Lubaszu.

     Gimnazjum ppłk. Z. Orłowskiego w Lubaszu na II miejscu wśród najbardziej usportowionych szkół w powiecie.

PS 1

PS 2

23 kwietnia uczniowie klas II w ramach projektu edukacyjnego z biologii zorganizowali wystawę zwierząt, które hodują uczniowie z naszej szkoły. Przygotowania koordynowała pani Krystyna Graczyk. Na wystawie znalazły się: świnki morskie, rybki, ślimaki, gołębie, agawa brodata i pies. Te niezwykłe okazy, oprócz naszych uczniów, obejrzeć mogły też dzieci z klas I-III.

Celem projektu było pokazanie, jakie zwierzęta hodować można w Polsce oraz jakie są warunki ich bytowania, a także uwrażliwienie dzieci i młodzieży na sprawy, dotyczące odpowiedzialności za zwierzęta hodowane w domu.

Cezary Bak

Kacper Bednarek kl. II a

W ramach VII Dni Pracy Organicznej odbyły się dwie lekcje otwarte. Pierwsza miała miejsce 17.04.2018r. oraz druga, 23.04.2018r. Zajęcia poświęcone były księdzu Antoniemu Ludwiczakowi i ppłk Zdzisławowi Orłowskiemu.

     Etap szkolny konkursu trwał od 26 marca 2018r. do 16 kwietnia 2018rZgłosili się do niego przedstawiciele klas VII, II-III. Wpłynęło 14 prac konkursowych. Warunkiem uczestnictwa było napisanie wiersza o dowolnej długości (wydruk komputerowy) tematycznie związany z osobą (do wyboru): ppłk. Z. Orłowskiego, I. Paderewskiego, ks. A. Ludwiczaka. Komisja konkursowa oceniała prace w jednej kategorii szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Ocenie podlegały:

- oryginalność w ujęciu tematu

- język i ortografia

- bogactwo środków poetyckich

- kompozycja wiersza

W sobotę 21.04.2018r. w Wieleniu odbyły sie Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów i uczennic. Każda szkoła mogła wystawić w każdej kategorii wiekowej max.6 zawodników z czego 4 najwyżej sklasyfikowanych ,,niosło” punkty dla drużyny.

 

Dnia 20 kwietnia bieżącego roku odbył się w Czarnkowie XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Sobieraj i Karol Jeżewski z klas VI oraz Anastazja Wawrzyniak i Nina Wyka w kategorii klas VII.

Miło nam poinformować, że Nina Wyka zajęła w tym konkursie III miejsce.

Ninie serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów:)

20180420 130542

20180420 131001

Uwaga!

 

Organizacja pracy w dniach 18.04, 19.04, 20.04. 2018r.

 

Uczniowie klas I,II,III,IV,V,VI,VII szkoły podstawowej oraz II gimnazjum – nie ma zajęć dydaktycznych, w razie konieczności na terenie szkoły będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (jeśli ktoś nie ma opieki w domu)

 

Uczniowie klas III – przychodzą do szkoły każdego dnia na godz. 8.15.

O godz. 830 zgodnie z listą wchodzą do sal okazując ważną legitymację szkolną.

Czas trwania egzaminu:

I część egzaminu ok. godz. 9.00 -  10.00

Przerwa do ok 10.40

Po przerwie uczniowie wracają do sal, wchodzą alfabetycznie klasami i siadają na tych samych miejscach co na I części egzaminu.

II część egzaminu – 11.00-12.30 (pierwszy i drugi dzień)

II część egzaminu trzeciego dnia 11.00-12.00

Po zakończonym egzaminie uczniowie z Lubaszu idą do domu, uczniowie dojeżdżający czekają na odwozy wg. harmonogramu.

 

Ważne:

Każdego dnia trwania egzaminu uczeń musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną oraz długopis z czarnym wkładem. W drugim dniu egzaminu w zakresie z matematyki uczeń może posiadać linijkę.

W TRAKCIE EGZAMINÓW OBOWIĄZUJE ZAKAZ WNOSZENIA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH, ZEGARKÓW CZY INNYCH SPRZĘTÓW MULTIMEDIALNYCH NA SALĘ!!!!!! (nie zabieramy ich z domu lub zostawiamy w szafce lub sekretariacie)

W czasie egzaminów wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy!

 

Powodzenia !!!!!

 

    W dniu 17.04.2018r.w okolicach starej strzelnicy w Czarnkowie odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe. Organizatorem biegów był OSiR w Czarnkowie we współpracy z OSP Czarnków. W zawodach wystartowało 21 uczniów PSP Lubasz. W zależności od kategorii wiekowej każdy z zawodników miał do pokonania odpowiednio 600m, 800m lub 1000 m.

     W dniu 16.04.2018r.w ramach VII Dni Pracy Organicznej uczniowie naszej szkoły brali udział w teście sprawnościowo-obronnym „Gwiazda Wolności”. Organizatorem była Edukacja Lubasz przy współpracy z nauczycielami PSP w Lubaszu. W kategorii klas gimnazjalnych i kl. VII startowało 8 zespołów, a w kategorii klas IV-VI startowało 9 zespołów. Test składał sie z części teoretycznej dotyczącej wiadomości nt. działalności ks. A. Ludwiczaka, ppłk. Z. Orłowskiego, I. Paderewskiego oraz biegu terenowego z przeszkodami na dystansie odpowiednio ok.12 km i 4km.Po dobiegnięciu do mety zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością rozkładania i składania broni na czas. Mimo panujących trudnych warunków pogodowych (deszcz, zimno) wszyscy nasi uczniowie z zadowoleniem ukończyli tę wymagającą trasę. Spalone kalorie uzupełnili pieczonymi kiełbaskami i gorącą herbatą w gościnnych progach internatu Edukacji Lubasz.

Wielkopolska od zawsze uznawana jest za kolebkę pracy organicznej i pracy u podstaw. Warto pamiętać, aby takie postacie jak Karol Marcinkowski, Emilia Sczaniecka czy Dezydery Chłapowski nie były jedynie symbolami, ale aby praca organiczna  stała się wartością wcielaną
w życie”. (P. Stanula)

12 kwietnia 2018 r. w naszej hali widowiskowo - sportowej miała miejsce inauguracja VII Dni Pracy Organicznej. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Unię Wielkopolan, a na terenie Lubasza zorganizowane dzięki współpracy Samorządu Gminy Lubasz, Szkół im. I.J. Paderewskiego prowadzonych przez Edukację Lubasz oraz naszej szkoły.

W tym dniu hala zamieniła się w miejsce historyczne. Wróciliśmy na chwilę do czasów Antoniego Ludwiczaka, Ignacego Paderewskiego oraz Zdzisława Orłowskiego – patrona oddziałów gimnazjalnych. Inscenizacja pokazała, że młodzież potrafi wzbudzić uczucia patriotyczne u swoich kolegów i koleżanek, ponieważ podczas występu panowały cisza i skupienie, co świadczy o tym, że serca zostały poruszone… Na uroczystości obecni byli: wiceprezydent Unii Wielkopolan pan Ryszard Ciesielski, pani sekretarz Monika Leman – Tomaszewska, przedstawiciele władz powiatu oraz gminy Lubasz, a także dyrektorzy szkół sołtysi, przedstawiciele policji i straży pożarnej.

10 kwietnia odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wlkp. konkurs recytatorski o randze powiatowej. Został zorganizowany w 20-rocznicę śmierci krzyskiego poety Andrzeja Sulimy-Suryna. Recytowała młodzież ze szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. W czasie przerw między prezentacjami uczniów mogliśmy dowiedzieć się więcej o Andrzeju Surynie i jego twórczości. Jest to poeta często niedoceniany, a wręcz zapomniany. Pozostawił jednak ślad swojej twórczości w wielu następcach. Był poetą – wędrowcem, który przemierzał świat w celu doświadczania i opisywania, głęboko analizował naturę człowieka i jego miejsca w świecie.

 

392FCA00 57E7 4D4F 902A CA591FEED6B8

5C6DC936 88CD 4C9C A200 4C46B93C2503

Gimnazjum Lubasz