• Motto:

 • Nauka to dar

 • Doceń to

 • Pomyśl o przyszłości

 • już dziś

unitedcasino


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; SIGPlusGifDecoder has a deprecated constructor in /home/coma33/domains/gimnazjumlubasz.edu.pl/public_html/plugins/content/sigplus/core/imagegenerator.php on line 539

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; SIGPlusGifEncoder has a deprecated constructor in /home/coma33/domains/gimnazjumlubasz.edu.pl/public_html/plugins/content/sigplus/core/imagegenerator.php on line 751

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; SIGPlusMPEGPosterExtractor has a deprecated constructor in /home/coma33/domains/gimnazjumlubasz.edu.pl/public_html/plugins/content/sigplus/core/imagegenerator.php on line 892

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/coma33/domains/gimnazjumlubasz.edu.pl/public_html/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

   Dnia 21 czerwca odbył się apel podsumowujący osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów

w roku szkolnym 2017/2018.

Podczas apelu wręczono nagrody i dyplomy.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy:))))))

dobry start ulotka 300

Oto punktacja za wystrój klas.

MAJ 2017/2018

Już po raz jedenasty odbył się 29 maja wewnątrzszkolny konkurs recytatorski poezji romantycznej pod hasłem : „Wielcy Romantycy”.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości poetów romantycznych, kształtowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych, rozbudzanie kultury żywego słowa
i rozwijanie umiejętności odbioru literatury romantycznej.

Kryteria oceny obejmowały:

 • Dobór repertuaru,

 • Interpretację utworu,

 • Kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie: mgr Monika Oleszczak, mgr Magdalena Janc-Węglewska wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Agata Jessa z kl. VII a

II miejsce –Natalia Zjawińska z kl. VI a

III miejsce – Aleksandra Ozorkiewicz z kl. II b

Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy na apelu szkolnym.

Serdecznie gratulujemy!

M. J.-W.

Konkurs recytatorski

Wyniki konkursu fotograficznego ”Złapani na czytaniu”

I MIEJSCE- Julia Wiza-kl.II C –„Zaczarowany ogród”

II MIEJSCE- Kamila Skotarczak-II C - „Oprócz błękitnego nieba…”

III MIEJSCE-Paulina Szymkowiak- kl. II C - „Czterej pancerni i pies”,” Na rozgrywkach międzynarodowych ”

Wyróżnienie: Natalia Piotr – kl.IIA -***

     26 maja 2018r. w Lubaszu odbył się piąty, jubileuszowy Spacer po zdrowie - nordic walking. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu Spadochronowego I Armii Wojska Polskiego. Był to wyjątkowy spacer, bo odbywał się po raz piąty, bo odbywał się w Dniu Matki i odbywał się w 2018 r, który jest Rokiem dla Niepodległej. Swoją obecnością zaszczycili nas wójt gminy Lubasz Marcin Filoda, zastępca wójta Grażyna Graj, dyrektor PSP Lubasz Wioleta Zarzeczna, dyrektor GOK Lubasz Szymon Szwed, radni gminy Lubasz Magdalena Janc-Węglewska i Jacek Michalak, Liliana Helwich ,,Stowarzyszenie Bliżej Siebie i Natury”. Pięciokilometrowa trasa przebiegła wokół Jeziora Dużego, w większości po miękkiej nawierzchni leśnymi i polnymi ścieżkami. Udział wzięły 103 osoby, a w mini nordic walking- 12 dzieci.

    Dnia 23 maja 2018r. na stadionie ,,Radwan” w Lubaszu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce. Zawody realizowane były w ramach projektu edukacyjnego z wychowania fizycznego pt.,,Jak zorganizować MSz w Lekkiej Atletyce?” Projekt realizowali: Norbert Borkowski, Adrian Kina, Marcin Szmyt, Jan Cieślak, Kewin Kurzawski, Aleksander Budaj a opiekunem była Pani Marzena Kamińska-Sokół. W zawodach prawo startu mieli uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjum. Każdy z zapisanych uczestników mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach indywidualnych i w sztafecie. Mistrzami szkoły zostali:

     Klasa III a wraz z Panem Marcinem Wichrem brała udział w praktycznej lekcji EDB. Uczniowie klasy wraz z nauczycielem wyszli na boisko szkolne. Po krótkim przypomnieniu najważniejszych informacji i pokazie, uczniowie dobrali się w pary i zaczęli udoskonalać swoje umiejętności. Pan Marcin pokazał jak stosować chwyt Rauteka. Po ćwiczeniach uczniowie bogatsi o doświadczenie praktyczne udali się na lekcje.

Karol Kubiak

16 maja 2018r. już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Europy, który upamiętnia jedno z ważniejszych wydarzeń w dziejach naszej ojczyzny, czyli wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Minęło już 14 lat!

     W dniach 9.05-10.05.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne. Uczniowie klas VI, VII oraz II i III oddziałów gimnazjalnych mogli dowiedzieć się więcej na temat cyberprzemocy, agresji, Internetu, ale przede wszystkim mogli odpowiedzieć sobie na pytanie: jak być dobrym człowiekiem? Podczas 90-cio minutowych warsztatów uczniowie mieli do wykonania szereg zadań, brali udział w różnych zabawach, a także w eksperymencie zaproponowanym przez prowadzącą.

Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej szkole i do zobaczenia już w czerwcu, tym razem w trochę innej odsłonie! 

 

 WP2WPWP1

Kochasz swoją małą ojczyznę Wielkopolskę? Weź udział w konkursie gwarowym, który odbędzie się 28.05.2018r. (poniedziałek), na 3 godzinie lekcyjnej.

CELE KONKURSU:

 • przybliżenie młodzieży gwary wielkopolskiej, jej cech,
 • zachęcenie do większego angażowania się w życie „małej społeczności”, poszerzenie wiadomości o historii regionu, zachowanie tradycji,
 • nauka patriotyzmu lokalnego,
 • nauka tolerancji i zacieranie różnic międzypokoleniowych.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 2 i 3 gimnazjum oraz klas VI szkoły podstawowej.

Będzie miał formę testu. Uczestników, którzy zdobędą równą liczbę punktów, czeka dogrywka.

Zgłoszenia do 25.05.2018r. przyjmuje p. Justyna Dykaw

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubaszu

zaprasza na

"Spacer po zdrowie" 

26.05.2018r.(sobota)

g.11:00 (amfiteatr)

trasa 5 km wokół Jeziora Dużego w Lubaszu

         000

Program:

- instruktaż prawidłowej techniki nordic walking

- wspólna rozgrzewka

- marsz ok. 5 km

- posiłek regeneracyjny

- mini nordic walking dla dzieci (do 9 lat)

- losowanie nagród wśród wszystkich uczestników rajdu

 

Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 790 697 113 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy do 21-05-2018r.

Limit osób:100

Impreza o charakterze rekreacyjnym bez pomiaru czasu. Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas. Prosimy, aby wszyscy uczestnicy pojawili się w biurze rajdu do godz.10.40. Informujemy również, że w dniu rajdu nie będzie możliwości dopisania się do listy startowej.

 

     W konkursie wzięło udział 5 uczennic, które napisały pracę na jeden z czterech podanych tematów. Oto rozstrzygnięcie:

I miejsce zajęły ex aequo Aleksandra Helwich i Agata Jessa, II - Weronika Szmyt, III - Aleksandra Dzikowska. Wyróżnienie otrzymała: Natalia Zjawińska

Gratulujemy!

Komisja konkursowa:

Justyna Dykaw, Magdalena Janc-Węglewska

     Dnia 30 kwietnia klasy trzecie oddziałów gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu wraz z wychowawcami wybrały się na zwiedzanie jednej z placówek Steico - firmy zajmującej się produkcją materiałów budowlanych przyjaznych środowisku. Zakład jest uważany za lidera w tworzeniu materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego. Jest odpowiedzialny m. in. za wyrób lekkich belek dwuteowych na konstrukcję dachów, stropów czy też ścian. Firma postanowiła pomóc nam przy podjęciu ważnej decyzji – wyborze szkoły.

W dniach od 22 do 27 kwietnia 2018r. już po raz piętnasty uczestniczyliśmy w wymianie szkolnej z zaprzyjaźnioną szkołą Oberschule – Schule an der Wieste z Sottrum. W tym roku dwudziestoosobowa grupa uczniów z klas siódmych, drugich i trzecich (oddziałów gimnazjalnych) Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Reszkowską, panią Agnieszką Wieczorek oraz panem Jackiem Michalakiem wybrała się w długą podróż do naszych zachodnich sąsiadów. Głównym celem tegorocznego programu było kontynuowanie znajomości, nawiązywanie nowych kontaktów między polską i niemiecką młodzieżą, rozwijanie kompetencji językowych młodzieży, a także rozbudzanie ciekawości i otwartości wobec innych kultur oraz pokazanie, że świat jest kolorowy.

Oto punktacja za wystrój klas.

KWIECIEŃ 2017/2018

     W piątek 27 kwietnia 2018r. na obiektach sportowych przy SP nr 1 w Czarnkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawody rozgrywane były w ramach XIX Igrzysk Dzieci i Młodzieży organizowanych przez SZS Wielkopolska. W zawodach prawo startu mieli uczniowie z rocznika 2005 i młodsi. Reprezentacja każdej szkoły składała się z 6 dziewcząt i 6 chłopców. W skład czwórboju wchodziły następujące konkurencje: bieg 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg 600/1000 m.

Resized 20180427 124948 9494Resized 20180427 124859 6118 2Resized 20180427 124745 8805

 

Dnia 25 kwietnia 2018r. nad Jeziorem Dużym w Lubaszu odbyły się, jak corocznie Wiosenne Gminne Biegi Przełajowe zorganizowane przez zespół nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu. Zawodników i gości powitała dyrektor szkoły Wioleta Zarzeczna. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda, dyrektor GOK w Lubaszu Szymon Szwed, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Dudek oraz przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Spraw Socjalnych Gminy Lubasz pani Magdalena Janc-Węglewska.

Sponsorem medali i dyplomów była Rada Rodziców przy PSP w Lubaszu.

     Gimnazjum ppłk. Z. Orłowskiego w Lubaszu na II miejscu wśród najbardziej usportowionych szkół w powiecie.

PS 1

PS 2

23 kwietnia uczniowie klas II w ramach projektu edukacyjnego z biologii zorganizowali wystawę zwierząt, które hodują uczniowie z naszej szkoły. Przygotowania koordynowała pani Krystyna Graczyk. Na wystawie znalazły się: świnki morskie, rybki, ślimaki, gołębie, agawa brodata i pies. Te niezwykłe okazy, oprócz naszych uczniów, obejrzeć mogły też dzieci z klas I-III.

Celem projektu było pokazanie, jakie zwierzęta hodować można w Polsce oraz jakie są warunki ich bytowania, a także uwrażliwienie dzieci i młodzieży na sprawy, dotyczące odpowiedzialności za zwierzęta hodowane w domu.

Cezary Bak

Kacper Bednarek kl. II a

W ramach VII Dni Pracy Organicznej odbyły się dwie lekcje otwarte. Pierwsza miała miejsce 17.04.2018r. oraz druga, 23.04.2018r. Zajęcia poświęcone były księdzu Antoniemu Ludwiczakowi i ppłk Zdzisławowi Orłowskiemu.

Gimnazjum Lubasz