• Doceń to

• Pomyśl o przyszłości

• już dziś

unitedcasino

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę wolności, uczniowie naszej szkoły uczcili, biorąc udział w Biegu Niepodległości w dniu 09.11.2017r.

Ta sportowa impreza została zorganizowana już po raz 19 przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czarnkowie i poświęcona pamięci ludzi, dla których ideały wolności były najważniejsze. Trasa przebiegała ścieżkami Parku im. St. Staszica, a dystans w zależności od kategorii wiekowej wynosił od 500 do 3000 m .W biegu nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów PSP Lubasz. Na starcie stanęło ponad 300 osób w 26 kategoriach wiekowych, także spoza naszego powiatu. Czas każdego zawodnika mierzony był elektronicznie za pomocą specjalnych chipów mocowanych do numerów startowych. Dekoracja najlepszych biegaczy odbyła się na scenie amfiteatru na tle biało-czerwonej flagi i godła Polski . Zawodnicy z naszej szkoły, którzy stanęli na podium :

rocznik 2007-2012 dystans 500 m: dziewczęta - II m. Róża Korczyc kl. IV a, chłopcy - IIm.Wojciech Wilk kl. IV a,

rocznik 2006 dystans 1000 m: chłopcy- I miejsce Adam Wernicki kl.Va,

rocznik 2005 dystans 1000 m: chłopcy - III m Antoni Sosnowski kl.VI b.

Wysokie miejsca zajęli także: Oscar Kowal IV m (do III m. zabrakło mu zaledwie kilka setnych sekundy) kl. IV a, Amelia Juszczęć VI m i Monika Kowal VII m; obie z klasy IV a. Należy podkreślić, że była bo najliczniejsza kategoria, bo startowało w niej ponad 40 dzieci. Wysokie miejsca zajęły także Ewelina Chojnacka -V m i Wiktoria Szyburska -VI m obie z kl. V a. Ksawery Kotliński IV m, Igor Polcyn -V m, Maciej Barłożek -V m.

Wszystkim oczywiście gratulujemy i dziękujemy za piękną patriotyczną postawę.