• Motto:

  • Nauka to dar

  • Doceń to

  • Pomyśl o przyszłości

  • już dziś

unitedcasino

W środę 25.10.2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Piotra Stańczaka, czyli polskiego ultramaratończyka. W wydarzeniu wzięły udział klasy: III b, III c i VII a. Czym jest ultramaraton? To bieg długodystansowy na dystansie większym niż maraton, czyli powyżej 42,195 km. Co roku rozgrywane są oficjalne mistrzostwa świata i Europy na dystansie 100 km oraz w biegu 24-godzinnym (24 h). Inne popularne dystanse ultramaratońskie to: 50 km, 100 mil oraz 6h, 12h, 48h.DSC07485

DSC07604

Pan Piotr opowiadał o swoim życiu i o tym, dlaczego zaczął biegać. Mówił o trudzie, jaki trzeba włożyć w treningi, aby odnosić potem duże sukcesy oraz o godzinach ciężkich ćwiczeń. Na koniec warsztatów teoretycznych pokazał nam, co każdy biegacz powinien mieć w swoim plecaku, gdy szykuje się na dłuższą trasę. Namawiał nas do pomocy innym, nawet przeciwnikom, gdyby zaistniała taka potrzeba.

Po godzinie mieliśmy chwilę przerwy, a następnie wszyscy przeszliśmy na halę sportową. Tam się przebraliśmy i zaczęliśmy zajęcia fizyczne. Ultramaratończyk demonstrował wiele ćwiczeń, które robi na co dzień. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Na zakończenie każdy dostał medal oraz dyplom, świadczący o uczestniczeniu w zajęciach.

Gabrysia Ewert

AMO TV

Gimnazjum Lubasz